• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Ankara Temsilciliğimiz Törenle Hizmete Açıldı

Hak İnsani Yardım Derneği Ankara Temsilciliği açıldı.

Hak İnsani Yardım Derneği’nin Ankara Temsilciliği, Altındağ ilçesinde törenle hizmete girdi.

Bağışçıların destekleriyle dünya mazlumlarına el uzatan derneğimiz, Türkiye’nin başkenti Ankara’da yeni temsilcilik binasına kavuştu.

26 Kasım Cumartesi günü merasimle açılan temsilciliğimizin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene Genel Başkanımız Ali Gür’ün yanı sıra, Onursal Başkanımız Dursun Topaloğlu ve çok sayıda kişi katıldı.

Program sunucusu Furkan Merter’in girizgâhının ardından Ankara Temsilciliği Açılış Merasimi’nde konuşan Genel Başkan Gür, yaptığı konuşmada, derneğin temellerinin 1963’te atıldığını, 1967 yılında ise kamu yararına çalışan dernekler statüsü kazandığını aktardı.

2017 yılından bu yana Hak İnsani Yardım Derneği olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Gür, “Birçok ülkede yürüttüğümüz faaliyetler neticesinde milyonlara ulaşarak bize emanet edilen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Ankara Temsilcimiz Ümit Bakır da Hak İnsani Yardım Derneği’nin Ankara’da temsilcilik açmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, açılışın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ettiğini belirtti.

Kuran tilaveti ile başladığımız açılış merasiminde, dua okunması ve kurdele kesilmesinin ardından Ankara temsilciliğimiz hizmete girdi.

Hacı Bayram Mahallesi, Eti Zafer Sokakta 15 numarada bulunan temsilcilik binasının açılışına Ankaralılar yoğun ilgi gösterdi.