• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Hak İnsani Yardım Derneği Kurban’da Yüzleri Güldürdü

Hak İnsani Yardım Derneği kurban etlerini, Moro'dan Afrika'ya kadar yardıma muhtaç yüzbinlerce kişiye ulaştırdı.

Hak İnsani Yardım Derneği, "Kurbanda Payına Mutluluk Düşsün" sloganıyla düzenlediği 2023 Kurban Organizasyonu’nda bir kez daha sevgiyle dolu yüreklerle hareket etti. Dernek, hayırseverlerin bağışlarıyla pek çok ülkede kurban kesimi gerçekleştirerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine umut oldu.

 

Kıtlık ve Kuraklıkla Mücadele Eden Ülkelere Gidildi

Organizasyon kapsamında Türkiye dâhil, Moro, Afganistan, Gazze, Yemen, İdlib, Arakan ve Afrika ülkelerinde gerçekleştirilen kurban kesimleri, hayırseverlerin duaları ve desteğiyle hayat buldu.

Hak İnsani Yardım Derneği ekipleri, ilk elden İslami usullere göre kestiği kurbanlıkların etlerini, hassasiyetle 600 bine yakın ihtiyaç sahibine, medrese öğrencilerine, savaşın yorgun düşürdüğü mazlumlara ve yetimlere ulaştırdı.

Kesim işleminin tamamlanmasının ardından bilgilendirme SMS’i gönderilirken, bağışçılara kesim videoları iletildi. Kesilen kurbanların bereketini ve sevincini paylaşma fırsatı sunuldu.

 

Et Dağıtımıyla Sınırlı Kalmadı

Yardımlarını sadece et dağıtımıyla sınırlı tutmayan dernek görevlileri, kesimlerin yanı sıra bayramlık kıyafet, oyuncak ve şeker hediye ederek çocukların mutluluğuna ortak oldu. Ayrıca yetimhaneler ziyaret edilerek Kur'an talebesi çocuklarla keyifli vakit geçirildi ve yetimhane bakımlarına destek sağlandı.

Dernek ekipleri, organizasyon kapsamında gittiği ülkelerde yaşam mücadelesi veren mazlumların ihtiyaçlarını belirlemek için çalışmalar yürüttü. Yüzlerindeki umutsuzluk bulutlarını dağıtmak için aileleri ziyaret eden ekipler, kumanyalar dağıttı.

Bunun yanı sıra yetimhane, medrese ve su kuyuları gibi hizmet alanlarındaki projelerle ilgili saha araştırması yapılıp hayırseverlerin selamları iletildi.

 

Depremzedeler Unutulmadı

6 Şubat’tan bu yana deprem bölgelerinin her noktasında yer alan Hak İnsani Yardım Derneği, bayramda Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da depremzedelere de kurban eti dağıttı.

Hak İnsani Yardım Derneği Dış İlişkiler Koordinatörü İmdat Avli konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Kurban organizasyonu, bayramın gerçek anlamını yaşatırken ihtiyaç sahiplerinin yüzünde güller açmasına vesile oldu” değerlendirmesinde bulundu. Avli, “Kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışan, bu kutlu yolda desteklerini esirgemeyen, payına mutluluk düşüren tüm hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” diyerek bağışçılara şükranlarını sundu.

Hak İnsani Yardım Derneği’nden yapılan açıklamada “2023 Kurban Organizasyonu, hayırseverlerin destekleriyle sona erdi.” ifadelerine yer verildi.