• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Hatay'da Köy Okullarına Sıcak Ziyaret

Hatay’da 7 köy okulunu ziyaret ederek öğrencilere kış yardımı yaptık.

İhtiyaç sahibi minik kardeşlerimizin eğitimine destek veren derneğimiz, Türkiye’de çalışmalarını sürdürüyor.

Hak İnsani Yardım Derneği olarak Hatay’da köy okulları için yardım kampanyası düzenledik. 2 Aralık Cuma günü, Hatay’da eğitim-öğretim hayatını sürdüren 7 farklı okula ziyarette bulunduk.

Ziyaret ettiğimiz okullardan 6’sı bir veya iki derslikten oluşurken diğer okulda 2 ana sınıf ve 5 derslik mevcuttu. Bu okul, Suriye sınırına yakın Reyhanlı ilçesindeki Fevzipaşa İlkokulu’ydu.

Ziyaretlerimiz sırasında öğrenci kardeşlerimizle bir araya geldik. Birlikte oyunlar oynadık, etkinlikler gerçekleştirerek keyifli vakit geçirdik.

 

“Yollar Çamurluydu Ama Terlikle Gelmişlerdi”

Eğitim gören toplamda 500 öğrenciye bot ve mont hediye eden ekiplerimiz, sınıfları da gezdi. Görevlerini icra eden öğretmenlerimizle sohbet ederek ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Hatay Temsilcimiz Nurullah Tan, okul ziyaretlerden birinde gördüğü olay karşısında şaşkınlık ve üzgünlüğünü gizleyemediğini belirtti.

Bot hediye edilen öğrencilerden birinin “Daha önce hiç fermuarlı ayakkabım olmamıştı” demesinden çok etkilediğini aktaran Nurullah Tan, “O gün yollar çamurlu olmasına rağmen okula gelen birçok öğrencinin ayağında terlik vardı.” diye konuştu.

 

Yardımlarımız Bitmedi

Bizleri karşılayan okul müdürlerimize ve hocalarımıza, sevinçlerine ortak olduğumuz minik dostlarımıza ve yardımlarıyla bizleri destekleyen tüm bağışçılarımıza minnettarız.

Dünyanın dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan, kimsesizlerin eli olan derneğimiz, kışın zorlu şartlarında yaşayan çocuklar için bot, mont, atkı, bere, eldiven ve çoraptan oluşan kış paketi, acil yardım ve kömür desteğiyle çalışmalarını sürdürüyor.