• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
GENEL

KATARAKT AMELİYATI

Bağış Yap

Afrika’daki bir katarakt hastasının dünyayı daha güzel görmesine vesile olabilirsiniz.

Bulanık bir dünya, solgun renkler ve basit işleri bile gerçekleştirmekte güçlükler...

Görme, insanoğluna bahşedilmiş en değerli lütuflardan biri. Ancak katarakt gibi hastalıklar, bu nimeti gözlerimizden alarak hayatımıza bir perde çekebilir. Bizler, Hak İnsani Yardım Derneği olarak bu perdeyi kaldırmak ve insanların hayatlarını aydınlığa kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

90 milyondan fazla insanın günlük hayatında birçok zorlukla karşılaşmasına sebep olan katarakt, dünyanın pek çok bölgesinde görülmekle birlikte; zorlu iklim, yetersiz beslenme ve kötü hayat koşullarının olduğu ülkelerde daha yaygın gözlemleniyor.

 


BİZ NE YAPIYORUZ?

Katarakt rahatsızlığının yoğun görüldüğü ve tedavi imkânlarının sınırlı olduğu Çad, Kamerun, Somali, Tanzanya ve Etiyopya’da yaşayan kardeşlerimize yardım eli uzatıyoruz.

Proje kapsamında, alanında uzman doktorları görevlendirerek, katarakt ameliyatlarının güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyoruz. Ayrıca, ameliyatlar için gerekli olan tıbbi ekipmanları hassasiyetle tedarik ediyor ve kaliteli sağlık hizmeti sunmak için çaba harcıyoruz.

Afrika’da tedavi masraflarını karşılayamayan insanları ücretsiz katarakt ameliyatına alarak görme yetilerini geri kazanmalarına yardımcı oluyoruz.SİZ NE YAPABİLİRSİNİZ?

Siz de katarakt projesine katılarak yardım eli uzatabilirsiniz. Kardeşlerimize yardım etmek ve sevdiklerini görmelerine, gülen gözlerle ailelerinin yüzlerine bakabilmelerine vesile olmak için desteklerinizi bekliyoruz.

Her bağış, katarakt perdesinin kalkmasıyla birlikte bir insanın hayatında gerçekleşen mucizevi değişimi temsil ediyor. Bu değişim, insanların yeniden dünyaya bağlanmasına, aileleriyle bir araya gelmesine ve günlük hayatta aktif bir şekilde yer almalarına olanak sağlıyor.

 

Gelin hep birlikte mazlumlara el uzatalım. Sınırı aşalım, bir yara saralım.


KATARAKT HASTALARI DÜNYAYI NASIL GÖRÜR?