• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
GENEL

AFGANİSTAN ACİL YARDIM

Bağış Yap

Yaklaşık 14 milyon çocuk yardım bekliyor. Yapacağımız bağışlarla kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım.

Onlarca yıldır işgal altında bitmek bilmez savaşların ardından Afganistan halkı yorgun düştü. Ülke daha önce görülmemiş bir insanlık krizine sahne oluyor. Çatışmalar nedeniyle binlerce kişi yaralandı, sakat kaldı ve hatta çocuk, yaşlı, kadın demeden 47 bin kişi hayatını kaybetti. Çocuklar yetim kaldı, yüz binlerce insan göç etti.

 

İstikrarsızlık ve çatışmanın yanı sıra, şimdiye kadarki en kötü kuraklığın yaşanması nedeniyle, Afgan halkı temiz su, yiyecek ve tıbbi malzemeye erişim gibi en temel insan haklarından mahrum. Birleşmiş Milletler’e bağlı UNICEF’in raporuna göre Afganistan’da yaklaşık 10 milyon çocuk, hayatta kalabilmek için insani yardıma muhtaç.

 

Yaşananlar nedeniyle acil olarak tedavi, barınma ve gıda gibi elzem konularda yardıma ihtiyaç varken savaştan, kuraklık, açlık ve yoksulluktan yorulan Afgan halkını yalnız bırakmıyoruz. Yardım ulaştırdığımız ailelerin sayılarını artırmamız ve yaralarını sarmamız için yardımınıza ihtiyacımız var.

 

Hak İnsani Yardım Derneği olarak bölgede insanlık krizinden etkilenen kardeşlerimiz için yardıma koşarken siz de bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Toplanan bağışlarla hazırlanan paketler kritik durumdaki kardeşlerimize merhem olacak.

 

Gelin hep birlikte mazlumlara el uzatalım. Sınırı aşalım, bir yara saralım.