• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0(212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr

KAMERUN YETİMHANE PROJESİ

Kamerun’da açacağımız yetimhanemize destek olmak ister misiniz? 8000 parçalı puzzle tamamlandığında sizlerin vesilesiyle yüzlerce yetim, yeni medrese ve yatakhanesine kavuşacak! Siz de puzzledan bir parça alarak katkıda bulunabilirsiniz.
Ümmet coğrafyasında yaptığımız çalışmalarla ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidererek dualarına ortak olup, gönül köprüleri kuruyoruz.

Hayır sahiplerinin Su kuyusu, Kardeş ev, Medrese, Mescit inşaatı gibi kalıcı eserlerinin hayata geçirilmesine vesile olduk. Sadaka-i Cariye hükmünde olan bu eserlere bir yenisini ekleyerek Afrika'daki kardeşlerimizden gelen talepler üzerine bir yetimin barınmasını, eğitimini sağlayarak hayırlı bir insan olmasına vesile olmak üzere Kamerun da bir yatılı yetimhane ve medrese inşa ediyoruz.

Bu sadaka-i cariyeye tüm bağışçılarımızı ortak ederek...

Hadiste buyurulduğu üzere "Ademoğlu öldüğünde şu üçü dışında amel defteri kapanır:"

1) Devam eden sadakalar (Sadaka-i Cariye) meydana getirenler.

2) Faydanılan ilim

3) Kendisine dua eden hayırlı evlat

Peygamberimizin (sav) bu hadisine mahzar olmak için sizi de bu hayra davet ediyoruz.

8 bin parçalı puzzle'ımızın birleştirilmesi için bir parça da siz almak ister misiniz?

Puzzle'ımız, aldığınız parçalar ile tamamlanarak resim üzerinde kalmıyor gerçek bir yapıya dönüşüyor. İçerisinde yetimlerin yatılı olarak kalabileceği, 300 yetimin ders görebileceği ve çevresindeki insanların mesleki eğitimler alabileceği yetimhanem puzzle'ımıza sizin de desteklerinizi bekliyoruz.
1- Barınma özelliğinden ziyade stratejik öneme sahip olan yetimhaneler, çocuklar başta olmak üzere bölgedeki Müslümanların, eğitim, din, sağlık,

sosyal ve siyasi sorunlarına çözüm üretiyor.


2- Yetimhanelerin temel amacı, yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere ,kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, eğitimlerini sağlamak ve onları aile şefkati ile hayata hazırlamaktır.


3- Hak İnsani Yardım Derneği olarak bu ihtiyaçlar doğrultusunda ‘’Yetim Emanettir’’ diyerek Kamerun’un Kousseri şehrinde 50 yetimin yatılı kalacağı 150 çocuğun eğitim görebileceği, bölgedeki insanlara mesleki eğitimler ve bununla beraber bilinçlendirme ve tebliğ çalışması yürüteceğimiz  300 kişilik 2000m2 alanda çok amaçlı bir yetimhane inşaa ediyoruz.