• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
GENEL

MORO ACİL YARDIM

Bağış Yap

Yaklaşık 8 milyon insanın yardım beklediği Moro'ya hep birlikte el uzatalım.

Morolu Müslümanların yoğunlukta olduğu Cotabato şehrinde meydana gelen sel felaketi birçok ölüm ve yıkım meydana getirdi.

Fırtınadan kaynaklanan şiddetli yağışın gece boyu sürmesinin ardından, sel ve heyelanlar meydana geldi. Fırtına, Mindanao adasındaki 300 bin kişilik şehir olan Cotabato çevresinde etkili olurken kayalar ve çamur taşıyan sel, en az 31 insanın hayatını kaybetmesine yol açtı, 20 kişi ise kayıp durumda.

Alçak kesimlerdeki köylerde yaşayan Morolu Müslümanlar, evlerin çatısına tırmandı. Binlerce ev zarar görürken 11 binden fazla aile, toplamda 65 binden fazla Morolu etkilendi.

Sel sonrası meydana gelen heyelanlar nedeniyle birçok yol ulaşıma kapanırken elektrik kesintileri yaşandı. Doğal afet sonucu pek çok insan evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Sel suyunun en az göğüs hizasına ulaştığı bölgede yardım ekipleri, arama kurtarma çalışmaları başlattı.

Ekiplerimiz yakın tarihinin en kötü doğal afetini yaşayan bölgeye, acil yardım çalışmalarını yürütmek için intikal etti. Bölgede yardım çalışmalarımız sürüyor.

Hak İnsani Yardım Derneği olarak kardeşlerimiz için yardıma koşarken siz de bağışlarınızla destek olabilirsiniz. Toplanan bağışlar kritik durumdaki kardeşlerimize merhem olacak.


Gelin hep birlikte mazlumlara el uzatalım. Sınırı aşalım, bir yara saralım.