• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

4. İyilik Trenini Afganistan’a Uğurladık

Hak İnsani Yardım Derneği, Afganistan için düzenlenen 4. İyilik Treni’ne katılıyor.

7 trenden oluşan ilk 3 seferin ardından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yeniden bir araya gelen 25 sivil toplum kuruluşunun desteğiyle İyilik Treni 4. seferine hazırlandı.


Afganistan’daki kardeşlerimiz için AFAD koordinasyonunda düzenlenen ve birçok sivil toplum kuruluşunun desteklediği İyilik Treni projesine Hak İnsani Yardım Derneği olarak biz de katıldık.


Bağışçılarımızın destekleriyle tedarik ettiğimiz insani yardım malzemelerini trene yükledik. Hayırseverlerin emanetlerini mazlum Afganistan halkına ulaştıracağız.


İyilik Treni projesinin dördüncü seferine katkıda bulunan Hak İnsani Yardım Derneği’nden yapılan açıklamada, “Afganistan acil yardım faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen İyilik Treni projesini desteklemekten dolayı mutluyuz. Uzun yıllardır devam eden savaş, iç karışıklık, kuraklık, açlık ve sefaletle yaşamaya çalışan Afganistan, gönül coğrafyamızın bir parçası. 3 buçuk milyon insan yerinden edilmiş, 25 milyona yakın insan yardıma muhtaç durumda. Temel gıdaya erişmekte sorun yaşayan 13 buçuk milyon civarında çocuk var. Bu nedenle kardeşlerimiz bize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Hayırseverlerimizin bağışlarını kardeşlerimize ulaştırma çabası içindeyiz. Zor günlerinde Afgan kardeşlerimize el uzatmaya devam edeceğiz. Faaliyetlerimizi yıl boyunca olduğu gibi Ramazan ayında da sürdüreceğiz. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” ifadelerine yer verildi.


İyilik Treni’mizi uğurlama törenine İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, AFAD Başkanı Yunus Sezer, TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu ve Hak İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gür Bey katılım gösterdi.


1.478 ton insani yardım malzemesi taşıyan tren, Ramazan ayında Afganistan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması Ankara’dan dualarla uğurlandı.