• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Dünyanın Farklı Coğrafyalarında Kurban Eti Dağıttık

Kurban neydi? Kul olmaktı, paylaşmaktı, tebessüm etmekti...

HAK İNSANİ YARDIM DERNEĞİ olarak; bu bayramda da Moro'da, Gazze'de, Yemen'de, İdlib'de, Arakan'da, Türkiye'de ve diğer Afrika ülkelerinde bize emanet edilen Kurban ibadeti vazifelerini yerine getirmek için uzun yolculuklara çıktık.

"Kurbanını İzle" sloganıyla başlattığımız çalışmada, dünyanın farklı coğrafyalarında, din ve ırk ayırt etmeden mazlumlara, savaştan yorulmuşlara, yoksul ve kimsesizlere bayram süresince kurban etlerini teslim ettik. Kestiğimiz kurbanların videolarını hayırseverlerin telefonlarına gönderdik.

Bağışlanan kurban hisselerinden ihtiyaç sahibi 90 bine yakın aile istifade etti.

YETİMLER UNUTULMADI
Kurban organizasoyu yürüttüğümüz bölgelerdeki yetimleri unutmadık, kesimi ve etlerin dağıtımının yanısıra binlerce çocuğa da bayramlık kıyafet hediye ettik.

Ayrıca ekiplerimiz yaşam mücadelesi veren mazlumların ihtiyaçlarını tespit çalışmalarında bulundu, ailelere ziyaretler gerçekleştirdi.

YARDIMLAR TAMAMLANDI
Hayırseverlerin destekleriyle 2021 Kurban Organizasyonu'nu sona erdirdik. "Kurbanını İzle" sloganıyla yürüttüğümüz yardım çalışmasında; kimsesizlerin kimsesi olmaya çalışan tüm hayırseverlere, bu kutlu yolda bizi destekledikleri için teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarınızı kabul etsin.