• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Selden Etkilenen Çocuklara Lunapark Eğlencesi

Sel felaketi nedeniyle parkların zarar gördüğü Kastamonu Bozkurt'ta Hak İnsani Yardım Derneği olarak çocuklar için oyun alanı oluşturduk.

Şiddetli yağışın ardından 11 Ağustos'ta Ezine Çayı'nın taşması sonucu can kayıplarının yaşandığı, balçık altında kalan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde çocuk parkları da zarar gördü.

Hak İnsani Yardım Derneği olarak bölgeye getirilen lunapark oyuncaklarını çocukların hizmetine sunduk. Oyuncaklardan ücretsiz yararlanan çocuklar, eğlenme fırsatı buldu.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Hak Arama Kurtarma Koordinatörü Ramazan Yolcu, sel felaketinin yaşandığı günden beri Bozkurt'ta bulunduklarını ifade ederek "Aşevimizle, kumanyalarımızla, çay ocağı ve çocuklar için bir oyun alanı oluşturmak suretiyle halkın yaralarını sarmak için buradayız" diye konuştu.

Çocukları unutmadıklarını belirten Yolcu, şöyle konuştu:

"Kastamonu temsilcimiz Bozkurt'taki tüm parkların tamamen selden zarar gördüğünü söyledi. Bizde çocuklar için oyun alanı oluşturmak adına böyle bir fikir ortaya çıktı. Çocukları rehabilite etmek adına buraya oyuncak koyduk. Gelen çocuklar burada mutlu olsun istedik. Büyükler felaketin içinde bir şekilde yoğuruluyor ama çocuklar unutuluyor. Unutmayalım, onları da mutlu görelim, mutlu olsunlar diye oyuncak koyduk."

Çocuklardan Gülseren İçin ise oyuncakları çok sevdiğini belirterek "Selden oyun parkımız yıkıldı. Bozkurt'a bunlar geldi. Bunlarla oynamak çok güzel. Burada arkadaşlarımla oyuncaklara biniyorum. Çok eğleniyorum. Herkese teşekkür ediyorum." dedi.