• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
 • 0 (212) 212 51 51
 • info@hakinsaniyardim.org.tr
 • Anasayfa'ya Git
 • (212) 212-51-51
 • info@hakinsaniyardim.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular

 • ÇALIŞMA ALANLARINIZ VE YARDIM FAALİYETLERİNİZ NELERDİR?
  Hak İnsani Yardım Derneği Bakanlar Kurulu Kararı ile kamu yararı statüsünde kurulmuştur. Yurt içi ve Yurt dışında insani yardım projeleri yürütmektedir. Yurt dışında Afrika, Asya, Ortadoğu ve acil yardımın ihtiyaç olduğu her ülkeye insani yardım götürmektedir. Hak insani yardım derneği dünya üzerinde savaş, sel, yangın, deprem gibi doğal afet olaylarından etkilenmiş, mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, zulüm altında yaşayan maddi, manevi ve psikolojik şekilde her türlü sıkıntı çeken insanlara bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın insani yardım ulaştırmak adına kurulmuş bir dernektir. Faaliyet alanlarımız su ihtiyacının olduğu yerlere su kuyuları açmak, savaşlarda anne ya da babasını kaybetmiş veya her ikisini kaybetmiş çocukların bakımını üstlenmek, psikolojik destek sağlamak. Açlık ve kıtlığın olduğu ülkelere erzak dağıtımı gerçekleştirmek. Yetimlerin annelerine kalkınma ve ihtiyaçlarını karşılamaları için süt keçisi vermek. Yeteriz beslenme ve ülkelerde bulunan hastalıklardan etkilenmiş özellikle katarakt gibi göz hastalığı bulunan insanların gözlerindeki perdeyi kaldırmak için katarakt ameliyatı gerçekleştirmek ve bununla beraber diğer hastalıklar için tıbbi yardım desteği sağlamak. Yüce kitabımız Kur’an-ı kerim in ulaşmadığı diyarlara Kur’an-ı ulaştırmak. Bağışçılarımızdan gelen talepler üzerine yurt dışında adak, akika, şükür vb. kurbanları kesmek ve etlerini ihtiyaç sahibi insanlara dağıtmak. Ramazan ayında iftar, kumanya, zekat, fitre gibi gelen bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak. Savaşlarda evlerinden olmuş insanlara çadırkent, kardeş ev gibi barınak sağlamak aynı şekilde eğitimlerinden olmuş çocuklara eğitim desteği sağlamak, burs vermek başlıca faaliyetlerimizdir.
 • SADECE YURT DIŞINA MI YARDIM EDİYORSUNUZ?
  Hak İnsani Yardım Derneği Yurt dışında yardım faaliyetleri yürüttüğü gibi Yurt içinde de yardım faaliyetleri yürütmektedir. Başlıca yardımlarımız ihtiyaç sahibi insanlara erzak yardımı, giysi yardımı, kömür yardımı, kırtasiye yardımı, sağlık yardımı, ev eşyası yardımı. Köy okullarında okuyan çocuklarımıza kışlık mont, bot, kırtasiye ve sınıflarında bulunan eksikliklerin giderilmesi için eğitim yardımı. Engelli kardeşlerimiz için engellerini kaldıracak hayatlarını kolaylaştıracak akülü engelli sandalyeleri vb. ihtiyaç malzemeleri gibi engelliler günü düzenleyip psikolojik destek yardımı. Ramazan ayında yurdun birçok il ve ilçesinde ramazan kumanyaları, iftar, fitre, zekat, dağıtımı. Üniversite okuyan öğrencilere burs imkanı gibi yurt içinde birçok yardım faaliyetleri yürütmekteyiz.
 • YARDIM FAALİYETLERİ NASIL YAPILIYOR VE DENETİMİ NASIL SAĞLANIYOR ?
  Hak İnsani Yardım Derneği düzenlemiş olduğu yardım kampanyalarını bağışçılardan gelen şartlı veya serbest bağışlar üzerine gerçekleştirmektedir. Gelen bağışlar üzerine tespit edilmiş ihtiyaç sahibi insanlar ve bölgelerin ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılmaktadır. Yardımlarımız yurt içi ve yurt dışında bulunan görevlilerimiz ve gönüllülerimiz aracılığı ile denetimi bizzat sağlanmakta ve yürütülmektedir. Yardımın her aşamasında merkezimize bilgi, görsel bilgi aktarımı yapılmaktadır. Yapılan şartlı yardımların video ve fotoğrafları çekilmekte bağışçıya gönderilmektedir.
 • GÖNÜLLÜ OLARAK YARDIM FAALİYETLERİNİZE KATILABİLİR MİYİZ?
  Sitemizde bulunan gönüllü formunu doldurarak ihtiyaçlar dahilin de sizde derneğimize destekte bulunabilirsiniz. Aynı şekilde 0212 212 5151 sabit hattımızdan bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • TÜRKİYE'DE İSTANBUL DIŞINDA TEMSİLCİLİĞİNİZ VAR MI?
  Dernek merkezimiz İstanbul Fatih'te bulunmaktadır. Genel merkezimiz dışında Kocaeli, Hatay, Van ve Ankara'da Temsilciliklerimiz bulunmaktadır.
 • AYNİ VE NAKTİ YARDIMLARIMI NASIL ULAŞTIRABİLİRİM?
  Nakit yardımlarınızı derneğimize ait banka hesapları üzerinden veya dernek merkezimize gelerek ulaştırabilirsiniz. Ayni yardımlarınızı da iletişim numaralarımız ve mail adresimiz üzerinden talep bırakarak gerçekleştirebilirsiniz.