• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
KURBAN

KURBANINI İZLE

Adak, akika, şükür, sadaka veya vacip niyetiyle kesilen kurbanlarınızın videolarını size gönderiyoruz.

Kurulduğumuz tarihten bu yana titizlik ve hassasiyetle kurban organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Dünya üzerindeki pek çok mazlum bölgede yüzbinlerce kardeşimizle kurban etlerimizi paylaşıyoruz.

Afrika, Orta Doğu, Asya ve Uzak Doğu'da hayırseverlerin emanet ettiği kurbanlıkları İslami usullere uygun kesiyor, etlerini ümmet coğrafyamızda kuraklık, kıtlık ve iç savaş krizi yaşayanlara, medrese öğrencilerine ve mazlumların sofralarına ulaştırıyoruz.

Kesilen ve dağıtılan kurbanların videolarını hisse sahipleri ile paylaşıyor, sevinçlerine ortak oluyoruz.

 

ADAK, AKİKA, ŞÜKÜR KURBANI

Adak, akika, şükür veya sadaka kurbanlarınızı muhtaç ve mazlumlara ulaştıralım. Kurbanlarınızdan bir pay da mazlum kardeşlerimizin evine düşsün.

 

VACİP KURBANI

Vekâletini aldığımız kurbanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çalışıyoruz. Kurban hazırlıklarını yıl boyu sahada olan yerel görevliler ve bölgelere intikal eden ekiplerimizce titizlik içinde yerine getiriyor, organizasyonun eksiksiz biçimde icra edilmesi için ter döküyoruz.

Kestiğimiz kurbanlarla, bizleri dört gözle bekleyen kardeşlerimizin bayram yapmasına vesile oluyoruz.

 

KURBAN ORGANİZASYONUNDA SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Kurban kesim ibadetinde süreç sıralı şekilde işliyor. Kurban alımı, vekâlet verilmesi, kurbanın kesilmesi, SMS ile bilgi paylaşımı ve kurban dağıtımıyla hayırseverin kurban ibadeti yerine getiriliyor.

Kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıklar hassasiyetle belirleniyor ve satın alınıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami kaidelere uygun kesiliyor. Kurbanlığın kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla bağışçıya bildirilirken kesim anı video kaydına alınıyor. Kurban etleri eşit biçimde pay edilerek ihtiyaç sahibine teslim ediliyor.

 

BAĞIŞ İÇİN

Kurban hisse bağışı yapmak ve bölge halkının sofralarına konuk olmak isteyenler, "hakinsaniyardim.org.tr" internet sitesi üzerinden online olarak, dernek genel merkezini veya il temsilciliklerini ziyaret ederek, 0212 212 51 51 numaralı telefondan detaylı bilgi alarak veya EFT/Fast/Havale yolunu kullanmak için ‘Hesap Numaraları’ sayfasından bağış yapabilirler.

 

Gelin hep birlikte mazlumlara el uzatalım. Sınırı aşalım, bir yara saralım.