• Kamu Yararına Çalışan Uluslararası İnsani Yardım Derneği
  • 0 (212) 212 51 51
  • info@hakinsaniyardim.org.tr
  • Anasayfa'ya Git
  • (212) 212-51-51
  • info@hakinsaniyardim.com.tr
Haber, Detay

Gazze'deki İnsani Kriz Büyüyor

Gazze Şeridi'nde son günlerde artan gerilim, bölgedeki insani krizi daha da derinleştiriyor.

Hak İnsani Yardım Derneği, Gazze'deki mazlumların acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla acil yardım çağrısı başlattı.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, sivil halkı olumsuz etkilerken temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken binlerce kişiye yardım eli uzatma ihtiyacını doğuruyor.

Gazze'de yaşayanlar, temel tıbbi malzemelere ve gıda maddelerine ulaşma konusunda ciddi zorluklarla karşı karşıya. Saldırılar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan aileler, barınma, gıda ve temiz su gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Bu zorlu koşullarda çocuklar, yaşlılar ve hastalar özellikle savunmasız bir durumda.

Hak İnsani Yardım Derneği, Gazze'deki insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak için tıbbi malzeme ve acil gıda malzemeleri sağlamak üzere bir yardım kampanyası başlattı. Dernek kampanyayla bölgedeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatarak yaralarını sarmayı hedeflediğini açıkladı.

Hak İnsani Yardım Derneği, yıllardır Filistin'de insani yardım çalışmaları yürüterek birçok aileye umut oldu. Ancak, şu anki krizde daha fazla yardıma ihtiyaç var.

Saldırıların durması için çağrıda bulunan dernek yetkilisinin yaptığı açıklamada, “Bölgedeki kriz nedeniyle Gazze halkının sorunları kritik seviyede. Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdinin bu noktada yapabilecekleri var. Bağışçıların destekleriyle insani yardım ihtiyacının karşılanması için kampanya başlattık.” ifadelerine yer verildi.